LO Skwierzyna
Strona Główna · Szukaj · Librus-dziennik elektroniczny · Galerie zdjęć · ZastępstwaMaj 23 2015 13:49:10
Nawigacja
O szkole
Strona Główna
Kontakt
Kadra
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Patron
Samorząd Uczniowski
Dyplomy i certyfikaty
Dla gimnazjalistów
Rekrutacja
Dla rodziców
Rada Rodziców
Zebrania rodziców
Librus-dziennik elektroniczny
zgoda rodzica
Z życia szkoły
Harmonogram roku szkolnego
Plan lekcji
Dzwonki
Matura 2015
Matury ustne
Wyniki matur
Olimpiady i konkursy
Zajęcia pozalekcyjne
Wymiany międzynarodowe
Podręczniki
Materiały dla uczniów
Galerie zdjęć
Osiągnięcia sportowe
2011/2012
2010/2011
2009/2010
Projekty unijne
Comenius-SMILE
Linki
kuratorium
OKE
CKE
skwierzyna.pl
Rowerowe Poselstwo
REKRUTACJA 2015-NOWE PROFILE


REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2015/16

Najważniejsze informacje dla uczniów gimnazjum i ich rodziców:
1. Oferta edukacyjna szkoły
W roku szkolnym 2015/16 planuje się otworzenie dwóch profili:
klasa turystyczno - językowa(od II klasy rozszerzenie:z geografia, język polski, język obcy, oraz przedmioty uzupełniające: turystyka i historia i społeczeństwo)
klasa laboratoryjno- medyczna (od II klasy rozszerzenie: biologia, chemia oraz przedmioty uzupełniające: zajęcia laboratoryjne i historia i społeczeństwo.
Ostateczny wybór przez uczniów przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym nastąpi pod koniec klasy pierwszej- w marcu 2016 roku.
Więcej informacji zakładce REKRUTACJA.
Do pobrania:

REGULAMIN PRZYJĘĆ DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SKWIERZYNIE NA ROK SZKOLNY 2015/2016- pełny tekst


WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY

Administrator dnia maj 10 2015 21:54:31 · Drukuj
Zebranie rodziców
28 maja o godzinie 17:00< odbędzie się ogólnoszkolne zebranie rodziców (w programie m.in.propozycje rocznych ocen klasyfikacyjnych dla klas I i II).

Administrator dnia maj 20 2015 17:08:25 · Drukuj
zastępstwa na 7 maja
W związku z pracą nauczycieli w komisjach maturalnych plan lekcji na czwartek wraz salami dostępny poniżej:

Administrator dnia maj 06 2015 12:31:40 · Drukuj
Trzecioklasiści zakończyli naukę!
W poniedziałek 29 kwietnia uroczyście zakończyła się dla trzecioklasistów nauka w szkole. Rozdano świadectwa, nagrody i dyplomy, były podziękowania dla rodziców i wyróżniających się uczniów. Świadectwem z wyróżnieniem zakończyła liceum Laura Bednarz.Klasa 2a pożegnała maturzystów krótkim występem, potem nastąpiła chwila na pamiątkowe zdjęcia,pożegnanie nauczycieli, i teraz pozostaje tylko zdać tę maturę-czego życzy serdecznie całe grono nauczycielskie!
Kilka zdjęć z uroczystości w Galerii
tekst: E. Bielańska
zdjęcia: Angelika Zamrzycka

Administrator dnia kwiecień 30 2015 21:33:14 · Drukuj
Wiosna Biologów
17 kwietnia grupa młodzieży naszego liceum zainteresowana biologią uczestniczyła w zajęciach "Wiosny Biologów" na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.Wszyscy mieliśmy okazję obserwować pokaz doświadczeń z biochemii, między innymi obserwowaliśmy wykrywanie białek, witamin B i C oraz cholesterolu.
Dowiedzieliśmy się, co naprawdę może być w śmietanie i że witaminy świecą.
Druga część przebiegała w "grupach zainteresowań". Jedna grupa miała okazję poznać swoja grupę krwi i czynnik Rh, co zakończyło się otrzymaniem stosownego poświadczenia. Grupa druga spotkała się "oko w oko " ze swoim DNA-seria doświadczeń polegała na izolowaniu DNA z cebulek własnych włosów (kilka trzeba było poświęcić...), elektroforezie i oglądaniu własnego DNA na obrazie komputerowym, a także barwieniu preparatów z własnym ciałkiem Barra. A wszystko przy pomocy nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego, mikroskopów i przemiłych pracowników Uniwersytetu.
Uczestnicy i wszyscy ciekawi mogą obejrzeć kilka migawek z wyjazdu w Galerii.zdjęć.
tekst i zdjęcia: Ewa Bielańska

Administrator dnia kwiecień 20 2015 22:40:34 · Drukuj
UNIHOKEJ
Po wywalczonym na szczeblu powiatowym awansie do dalszych rozgrywek, reprezentacja dziewcząt 15 kwietnia wzięła udział w półfinale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju, którego organizatorem było I LO w Gorzowie Wlkp. Zajęliśmy 3 m. A w skład zespołu wchodziły: Karolina Zamrzycka (3a), Emilia Góral (3a), Karolina Korzyniewska (3a), Daria Szuszakiewicz (2a), Martyna Szmelcuch (2a), Jolanta Jelonek (2a) i Nicole Soroko (1a). Były to ostanie zawody uczennic klasy trzeciej, które 24 kwietnia kończą naukę. Dziękuję.
A.Durajczyk

Administrator dnia kwiecień 20 2015 21:30:08 · Drukuj
OBCHODY 75. ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ
10 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z p. dyrektor uczestniczyli w obchodach 75. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. O godz 9:00 na cmentarzu komunalnym w Skwierzynie obchody rozpoczęto Polową Mszą Św. Następnie został odczytany Apel Pamięci i oddano salwę honorową. Na terenie Jednostki Wojskowej odbył się Bieg Katyński, który był jednym z elementów uroczystych obchodów (nasza uczennica Patrycja Faściszewska zajęła w nim 3m ). Od godziny 11:00 na terenie jednostki rozpoczął się dzień otwartych koszar pod hasłem ''Wiosna z mundurem", w ramach którego można było zwiedzić salę tradycji, zapoznać się z pracą żołnierzy, zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego i obowiązkowo skosztować grochówki.
Tekst i zdjęcia: A.Durajczyk

Administrator dnia kwiecień 20 2015 21:30:02 · Drukuj
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
Reprezentacja dziewcząt i chłopców uczestniczyła w licealiadzie powiatowej, w sztafetowych biegach przełajowych, których organizatorem był OSiR w Skwierzynie. Zarówno dziewczęta (10 x 800m.) jak i chłopcy (10x1000m.) wywalczyli puchary zajmując 3 m. A szkołę naszą reprezentowali: Góral E., Faściszewska P., Zamrzycka K., Olejniczak K., Szuszakiewicz D., Szmelcuch M., Stachowiak A., Jelonek J., Soroko N., Kucharyk D., Szczerbińska K., Woźniak K., Rubis A., Hamulski B., Witamborski M., Grzesiuk H., Jancewicz B., Sarzała M., Bubnowski I., Jakubowki P., Zgódko Kornel, Kasperski D., Baszczyn M.
Tekst i zdjęcia: A.Durajczyk

Administrator dnia kwiecień 20 2015 21:29:56 · Drukuj
ZAJĘCIA LABORATORYJNE Z CHEMII
W naszym Liceum, od bieżącego roku szkolnego, uczniowie klas II mogą uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych. Zajęcia te mają na celu lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z biologii i chemii poprzez samodzielne wykonywanie przez uczniów praktycznych ćwiczeń.
W ramach zajęć laboratoryjnych z chemii uczniowie wykonują doświadczenia zawarte w podstawie programowej z chemii, ale też wykonują inne efektowne doświadczenia np. doświadczenie pt. "Chemiczny ogród".
Uczniowie zwiedzili już laboratorium przemysłowe skwierzyńskiej firmy PPHU WD Spółka z o.o. W trakcie wizyty młodzi chemicy mogli wykonać badania organoleptyczne produktów firmy WD, oznaczyć zawartość procentową wody w wybranych produktach i zapoznać się z oznaczaniem ilości tłuszczu w pasztecie za pomocą aparatu Soxleta. Pracownice laboratorium zapoznały uczniów z zakładowymi normami produkowanych wyrobów oraz objaśniły w jakim celu i z jaką częstotliwością wykonuje się legalizację urządzeń.


Administrator dnia kwiecień 16 2015 22:09:39 · Drukuj
„SZTUKA ZARZĄDZANIA SOBĄ”
SZTUKA ZARZĄDZANIA SOBĄ-to tytuł wykładu i zajęć warsztatowych, w których uczestniczyli uczniowie klasy III.
Wykład zaprezentował dr Krzysztof Czyrka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. W trakcie zajęć warsztatowych uczniowie mogli dowiedzieć się: jakie postawy należy przyjąć w życiu, by nie zmarnować swoich uzdolnień, jak efektywnie gospodarować czasem i jak skorzystać z kontaktu z osobami, które spotykamy na swojej drodze. Na zakończenie spotkania dr K. Czyrka przedstawił ofertę edukacyjną PWSZ.
Tekst E. Kownacka

Administrator dnia kwiecień 16 2015 21:49:06 · Drukuj
Konkurs-Przedsiebiorczość
25 marca 2015r. dwóch uczniów naszej szkoły - Kamil Jankowski i Patryk Okupski wzięło udział w II etapie V edycji Konkursu Przedsiębiorczość. Organizatorem była PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Dodatkowo młodzież zwiedziła uczelnię oraz wysłuchała ciekawego wykładu dr Albina Skwarka - " Współczesne wojny walutowe". Już dziś zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym, tym bardziej, że nagrody są bardzo atrakcyjny, np. laureat I m. otrzymał 42-calowy telewizor.
Tekst i zdjęcia: A. Kędziora

Administrator dnia kwiecień 07 2015 19:17:48 · Drukuj
Strona 1 z 40 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Biblioteka Szkolna LO
22/11/2014 14:26
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA NA FACEBOOK Mamy już konto na Facebooku. Szukaj nas po nazwie profilu Biblioteka Szkolna LO im. I. Sendler w Skwierzynie lub pod adresem https://www.facebook.com/
page