Strona Główna · Szukaj · Librus-dziennik elektroniczny · Galerie zdjęć Sierpień 24 2016 23:21:50
Nawigacja
O szkole
Strona Główna
Kontakt
Kadra
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Patron
Samorząd Uczniowski
Dyplomy i certyfikaty
Dla gimnazjalistów
Rekrutacja
Regulamin przyjęć
Podanie
Dla rodziców
Rada Rodziców
Zebrania rodziców
Librus-dziennik elektroniczny
zgoda rodzica
Z życia szkoły
Harmonogram roku szkolnego
Plan lekcji
Dzwonki
Matura 2016
Matury ustne
Olimpiady i konkursy
Wymiany międzynarodowe
Podręczniki
Materiały dla uczniów
Galerie zdjęć
Projekty unijne
Comenius-SMILE
Linki
kuratorium
OKE
CKE
skwierzyna.pl
Biuletyn Informacji Publicznej LO Skwierzyna


UWAGA! ZMIANA NUMERU KONTA SZKOŁY.
Nowy numer: 98 1020 1954 0000 7202 0145 3539

Zakończenie roku szkolnego 2015-16
Nasza szkolna uroczystość rozpoczęła się pożegnaniem-wieloletni dyrektor liceum Ramona Obrzezgiewicz postanowiła rozstać się z funkcją dyrektora i wrócić do nauczania. Za pracę i osiągnięcia na tym stanowisku podziękowali jej burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia wraz z przewodniczącą rady miejskiej oraz szkolna społeczność.
Wręczono nagrody i dyplomy-gratulujemy Paulinie Sawickiej z 2A uzyskania najwyższej średniej w szkole!
A teraz, po chwili refleksji nad tegorocznym świadectwem, rozpoczynamy WAKACJE, które oby były pogodne, ciekawe i bezpieczne.
2A- wrażenia z biwaku
<-- kliknij W dniach 13-15 czerwca 2016r. klasa II wybrała się na biwak szkolny do Lubniewic. Mimo niesprzyjającej pogody, spędziliśmy tam miło czas. Pogoda nie przeszkodziła nam w podróży rowerowej, podczas której zwiedziliśmy miasto. Opiekunowie zorganizowali gry i zabawy tj. gra w gumę czy gry planszowe, które przywróciły nas do dzieciństwa i pomogły nam się zintegrować. Bardziej aktywni uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na poranny jogging i jogę w akompaniamencie ćwierkających ptaków. Pobyt zakończyliśmy ogniskiem, przy którym zjedliśmy pyszne kiełbaski. Z pełnymi brzuchami zaczęliśmy tańczyć do największych polskich hitów. Była to nasza pierwsza, niezapomniana wyprawa i mamy nadzieję, że powtórzymy tą przygodę w najbliższym czasie.
Martyna i Paulina
Wycieczka edukacyjna z biologii
<-- kliknij 10 czerwca klasa pierwsza i druga-grupa z rozszerzoną biologią-miała okazje na własne oczy zapoznać się z różnorodnością gatunków roślin i zwierząt podczas wycieczki do ogrodu botanicznego i zoologicznego w Poznaniu. W promieniach słońca podziwialiśmy żyrafy i słonie, wielbłady, lemury katta (patrz król Julian z "Madagaskaru"), pandę rudą i motyle. Niektórzy narzekali trochę,że za krótko-ale jest powód, by wrócić.
Ogród botaniczny to poznanie osobliwości świata roślin, w tym wielu chronionych. Klasa druga z zaangażowaniem zdobywała punkty w grze terenowej, czym wzbudziła uznanie prowadzącej (i nauczycielki biologii), a w nagrodę otrzymała sukulenty z ogrodu.
Ewa Bielańska
To już historia …

To już historia ...
Czy pamiętacie okoliczności, w których zostały wykonane dotąd niepublikowane zdjęcia?
<-- kliknij
1050 rocznica Chrztu Polski
Poprzez twórczość plastyczną uczniowie klasy I upamiętnili 1050 rocznicę Chrztu Polski. Plakaty wykonano i zaprezentowano w ramach konkursu szkolnego. Autorami nagrodzonych prac byli: Oliwia i Weronika Górniak, Maciej Kaaz, Maciej Kloc, Patrycja Krutak, Szymon Neca, Gracjan Puchan i Magda Wiśniewska.
<-- kliknij i zobacz pozostałe nagrodzone prace
Zebranie rodziców
Zapraszamy Rodziców uczniów na zebranie, które odbędzie się 25 maja (środa) o godzinie 17:00.
Na zebraniu wszyscy rodzice zostaną m.in. zapoznani z propozycjami ocen klasyfikacji rocznej.
Trwają zmagania maturzystów
Minęły pierwsze obowiązkowe egzaminy z języka polskiego i matematyki. Teraz maturzyści zmierzą się z arkuszami z języków obcych oraz przynajmniej jednym z przedmiotów zdawanych obowiązkowo na poziomie rozszerzonym. Życzymy powodzenia!
Klasa trzecia zakończyła naukę

29 kwietnia żegnaliśmy naszych maturzystów. Wręczono świadectwa,
dyplomy oraz nagrody dla najlepszych uczniów. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymał Bartosz Jancewicz. Klasa II w ramachutrzymania tradycji przygotowała akademię – był
kabaret, wiersze i życzenia. Abiturienci otrzymali od nas mały
upominek - kubek z wizerunkiem szkoły, autorstwa Dominiki
Zalewskiej, który będzie przypominał im szkolne lata. Cieszymy się, że
kolejny etap życia macie już za sobą. Życzymy Wam powodzenia na
egzaminach i w dalszej drodze życia.
Tekst: Martyna Sawicka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia nauki klasy trzeciej w Galerii.
Życzymy wszystkim abiturientom powodzenia na maturze!
Konkurs recytatorski
17 marca uczennice naszego liceum: Marika Krugiołka, Oliwia Wrona i Anna Rubis wzięły udział w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w Międzyrzeczu. Do etapu wojewódzkiego została zakwalifikowana Anna Rubis, która 9 kwietnia wystąpiła w Żarach z monodramem w kategorii Teatr jednego aktora. Uczennice przygotowywała do konkursu pani Lidia Szczerbiak.
Dzień Otwarty
25 kwietnia br. w naszym liceum w Skwierzynie po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty.
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali dla gimnazjalistów wiele atrakcji. O 8:15 przybyła pierwsza grupa uczniów z gimnazjum w Skwierzynie. Zostali oni przywitani przez Panią Dyrektor i uczniów w auli szkolnej. Tam mogli zobaczyć prezentację multimedialną o szkole oraz występy kabaretowe naszych kolegów. Następnie zostali podzieleni na dwie grupy i wraz ze swoim przewodnikiem udali się na zajęcia chemiczne, językowe oraz lekcję języka polskiego prowadzoną metodą dramy oraz pokaz w gabinecie biologicznym. W przerwach między zajęciami delektowali się wypiekami naszych zdolnych uczniów, oglądali gabinety, czytali szkole kroniki. O godzinie 9:30 przybyli uczniowie kolejnych szkół: z Bledzewa i Przytocznej, a o 11:00 ze skwierzyńskiego gimnazjum. Wszyscy odwiedzający naszą szkołę zostali przyjęci z otwartymi ramionami.
Dziękujemy każdemu za zaangażowanie i przybycie. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.
Uczennice klasy 1A
Oliwia Górniak, Weronika Górniak, Patrycja Krutak
Strona 1 z 45 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Biblioteka Szkolna LO
22/11/2014 14:26
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA NA FACEBOOK Mamy już konto na Facebooku. Szukaj nas po nazwie profilu Biblioteka Szkolna LO im. I. Sendler w Skwierzynie lub pod adresem https://www.facebook.com/
page