Strona Główna · Szukaj · Librus-dziennik elektroniczny · Galerie zdjęć Kwiecień 30 2016 18:51:37
Nawigacja
O szkole
Strona Główna
Kontakt
Kadra
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Patron
Samorząd Uczniowski
Dyplomy i certyfikaty
Dla gimnazjalistów
Rekrutacja
Regulamin przyjęć
Podanie
Dla rodziców
Rada Rodziców
Zebrania rodziców
Librus-dziennik elektroniczny
zgoda rodzica
Z życia szkoły
Harmonogram roku szkolnego
Plan lekcji
Dzwonki
Matura 2016
Matury ustne
Olimpiady i konkursy
Wymiany międzynarodowe
Podręczniki
Materiały dla uczniów
Galerie zdjęć
Projekty unijne
Comenius-SMILE
Linki
kuratorium
OKE
CKE
skwierzyna.pl
Biuletyn Informacji Publicznej LO Skwierzyna


UWAGA! ZMIANA NUMERU KONTA SZKOŁY.
Nowy numer: 98 1020 1954 0000 7202 0145 3539

Wycieczka do obszaru Natura 2000
obejrzyj zdjęcia --> W rześki, ale pogodny piątkowy poranek 22 kwietnia klasa 3a wraz z nauczycielem biologii i wychowawczynią p. Aurelią Redkwą wybrała się na wycieczkę do najbliższego obszaru chronionego. Niedaleko Skwierzyny przebiega granica obszaru wchodzącego w skład sieci Natura 2000. W czasie pieszej wycieczki uczniowie zapoznali się z różnorodnością gatunkową i zagrożeniami dotyczącymi borów chrobotkowych Puszczy Noteckiej. Spacer zaostrzył apetyt na kiełbaski upieczone na ognisku zorganizowanym dzięki pomocy leśnictwa Zawarcie. Serdecznie dziekujemy!
E. Bielańska
Konkurs wiedzy w Słubicach
20.04.2016. Jak co roku braliśmy udział w konkursie wiedzy o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego "Na miejsca, fertig, go" w Słubicach. Zadania były zabawne, ale i trudne. Należało trochę pogłówkować, potrzebna była nie tylko wiedza językowa, ale i znajomość tradycji, kultury, nauki, geografii tych krajów. Liczyła się współpraca i zaangażowanie wszystkich członków drużyny. Jak zawsze świetnie się bawiliśmy, wróciliśmy z tarczą, zdobyliśmy trzecie miejsce na 16 drużyn.
Tekst: A. Tuszyńska-Kułak
Zajecia terenowe z geografii
We wtorek 12 kwietnia geograficzne grupy II i III klas pojechały do Pszczewskiego Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, aby przeprowadzić zajęcia terenowe. Były one poprzedzone krótkimi zajęciami nt. czynników branych pod uwagę podczas badania gleb. Później uczniowie podzielili się na trzy grupy i wykopali odkrywki glebowe, by samodzielnie zbadać podłoże (określić typ gleby, poziomy genetyczne oraz warunki jej powstawania) . Po wyczerpującej pracy wszyscy zasiedli przy ognisku.
Tekst: Agata Zin
Młodzież z Holandii w naszej szkole

W poniedziałek 18 kwietnia 2016 roku gościliśmy uczniów z Marne College w Bolswardzie. Nasze spotkanie rozpoczęło się w auli szkolnej, gdzie po powitaniu i słodkim poczęstunku zostaliśmy podzieleni na 5 grup. W każdej z drużyn znajdowało się 2 uczniów z naszego liceum i 4 reprezentujących holenderską szkołę. Drużyny otrzymały koperty z zadaniami i wskazówkami dotyczącymi wędrówki po Skwierzynie. Odwiedziliśmy m.in. Dom kultury,wieżę ciśnień, zobaczyliśmy też pomnik Jagiełły,rzekę Wartę,zegar słoneczny na ul. Ogrodowej czy ratusz miejski. Po przyjemnym spacerze wróciliśmy do szkoły, gdzie zaspokoiliśmy swoje pragnienia i zagraliśmy w popularną grę "Jaka to melodia?". Następnie udaliśmy sie do klubu 56' na obiad. Podczas obiadu panowała wesoła i przyjazna atmosfera. Po południu wyruszyliśmy do Gorzowa Wielkopolskiego. Tam spędziliśmy czas w centrum handlowym Nova Park. Po powrocie do Skwierzyny nie chcieliśmy się rozstawać,dlatego kolejną godzinę spędziliśmy w parku obok szkoły. Dzień ten zapadł w naszej pamięci i cieszymy się z nawiązania nowych znajomości.
Tekst: Oliwia Małecka,Martyna Sawicka,Michał Warsiewicz, Kuba Kaczmarek 2A.
Maturzyści- stypendia dla przyszłych studentów
Stypendia pomostowe to stypendia na I rok studiów. Skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program realizowany jest przy współpracy Agencji Nieruchomości Rolnych.
Stypendium wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach.Aby ubiegać się o stypendium w XV edycji programu (2016/2017) musisz:
1. ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w 2016 r. i być maturzystą z 2016 roku,
2. zostać przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych,
3. pochodzić ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców.Fakt ten musi być potwierdzony zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl,
4. pochodzić z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1.295 zł netto lub 1.480 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności,
5. osiągać dobre wyniki w nauce, tzn. min. 90 punktów na maturze. Liczbę punktów oblicz sam, stosując Algorytm na www.stypendia-pomostowe.pl,.
pochodzić z rodziny, w której przynajmniej jeden z rodziców, lub opiekun prawny pracował w PGR nie mniej niż 2 lata.


Terminarz XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych (2016/2017):
1 lipca 2016 r. – uruchomienie aplikacji on-line
17 sierpnia 2016 r. godz. 16.00 – zamknięcie aplikacji on-line

24 sierpnia 2016 r. – data przesłania wydrukowanych z systemu wniosków wraz z załącznikami pod adres wskazany w komunikacie otrzymanym na adres mailowy po złożeniu wniosku
7 października 2016 r. – ogłoszenie listy stypendystów na stronie Programu

Żródło i więcej informacji na www.stypendia-pomostowe.pl.
Uwaga maturzyści!
Aktualny harmonogram ustnych egzaminów maturalnych dostępny w zakładce Matury ustne
Lekcja kosmetologii
<-- obejrzyj zdjęcia 22 marca uczniowie klasy I uczestniczyli w nietypowej lekcji chemii. Zajęcia przeprowadziła Joanna Materna - kosmetolog, a zarazem doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Skwierzynie.
Spotkanie składało się z 2 części i obejmowało:
- wykład - dotyczący ścieżki edukacyjno-zawodowej osób, które w przyszłości chciałyby zajmować się ochroną zdrowia oraz korektą i przywracaniem urody ciała. Uczniowie zapoznali się uczelniami wyższymi kształcącymi w zakresie kosmetologii, poznali specyfikę tego kierunku oraz perspektywy zawodowe.
- zajęcia praktyczne - podczas których (dzięki aparaturze udostępnionej przez jedną z aptek w Skwierzynie) młodzież mogła ocenić stan swojej cery oraz skóry głowy i włosów. Badanie pozwoliło określić poziom nawilżenia, natłuszczenia, gładkości oraz wrażliwości skóry. Ciekawa okazała się również obserwacja przebarwień i zmarszczek. Najwięcej emocji wzbudziły jednak wyniki badania włosów, które zainteresowały nie tylko żeńską część klasy.
Lekcja pozwoliła obalić mity dotyczące studiów na kierunku kosmetologia, pokazała, że nie jest to tylko malowanie paznokci i może być to atrakcyjny zawód również dla panów.
Tekst: Joanna Materna
Zdjęcia: Szymon Neca kl. I
Dialog społeczny na rzecz zatrudnienia
Dialog społeczny na rzecz zatrudnienia -
to temat konferencji , w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
15 marca w Domu Kultury władze gminy i skwierzyńscy przedsiębiorcy starali się znaleźć odpowiedzi na pytania nurtujące młodych mieszkańców gminy Skwierzyna:
- Jak najskuteczniej zwalczać bezrobocie?
- Jakie perspektywy pracy mają absolwenci skwierzyńskich szkół?
- Czy profile kształcenia dostosowane są do potrzeb przedsiębiorców?

Debata RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA
W Sali widowiskowej Domu Kultury 25 lutego młodzież klasy I i II spotkała się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu  oraz Szpitala im. Radzimira Śmigielskiego w Skwierzynie. Organizatorami Debaty były władze Miasta.
Uczniowie zapoznali się ze stanem bezpieczeństwa zdrowotnego i porządku publicznego mieszkańców gminy Skwierzyna. Przedstawiciele Straży Pożarnej apelowali o dbałość zabezpieczenia przed "cichym zabójcą" jakim jest tlenek węgla (II) CO zwyczajowo zwany czadem.
Tekst: Elżbieta Kownacka
Na Sejmiku Uczniowskim w Drezdenku


Kolejnym etapem projektu Lubuskiej Akademii Debat Szkolnych, który realizowany jest w naszej szkole od maja 2015r. był udział uczniów w Sejmiku Uczniowskim.
10 marca w Drezdenku reprezentacje 5 szkół debatowały nad tezą rWarto angażować się w samorząd lokalnyr1;. Liceum reprezentowali uczniowie klasy I: Maciej Kaaz, Maciej Kloc, Zuzanna Łazarska, Oliwia Wrona i uczennica klasy II r11; Nikoletta Sokołowska. W trakcie zajęć warsztatowych młodzież przygotowała argumenty za- i przeciw tezie, które zostały zaprezentowane przedstawicielom lokalnych władz samorządowych.
Honorowymi gośćmi Sejmiku Uczniowskiego byli: Romuald Gawlik - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Maciej Pietruszak - Burmistrz Drezdenka, Adam Kołwzan - Przewodniczący Rady Miejskiej w Drezdenku i Krzysztof Jaśków - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Drezdenku. Samorządowcy wysłuchawszy argumentów młodych radnych w swoich wystąpieniach przedstawili własne stanowiska dotyczące tezy spotkania. Zdecydowana większość argumentów, które padły z obu stron poparła tezę.
Tekst: Nikoletta Sokołowska
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Biblioteka Szkolna LO
22/11/2014 14:26
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA NA FACEBOOK Mamy już konto na Facebooku. Szukaj nas po nazwie profilu Biblioteka Szkolna LO im. I. Sendler w Skwierzynie lub pod adresem https://www.facebook.com/
page