Strona Główna · Szukaj · Librus-dziennik elektroniczny · Galerie zdjęć Maj 29 2016 13:27:34
Nawigacja
O szkole
Strona Główna
Kontakt
Kadra
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Patron
Samorząd Uczniowski
Dyplomy i certyfikaty
Dla gimnazjalistów
Rekrutacja
Regulamin przyjęć
Podanie
Dla rodziców
Rada Rodziców
Zebrania rodziców
Librus-dziennik elektroniczny
zgoda rodzica
Z życia szkoły
Harmonogram roku szkolnego
Plan lekcji
Dzwonki
Matura 2016
Matury ustne
Olimpiady i konkursy
Wymiany międzynarodowe
Podręczniki
Materiały dla uczniów
Galerie zdjęć
Projekty unijne
Comenius-SMILE
Linki
kuratorium
OKE
CKE
skwierzyna.pl
Biuletyn Informacji Publicznej LO Skwierzyna


UWAGA! ZMIANA NUMERU KONTA SZKOŁY.
Nowy numer: 98 1020 1954 0000 7202 0145 3539

Zebranie rodziców
Zapraszamy Rodziców uczniów na zebranie, które odbędzie się 25 maja (środa) o godzinie 17:00.
Na zebraniu wszyscy rodzice zostaną m.in. zapoznani z propozycjami ocen klasyfikacji rocznej.
Trwają zmagania maturzystów
Minęły pierwsze obowiązkowe egzaminy z języka polskiego i matematyki. Teraz maturzyści zmierzą się z arkuszami z języków obcych oraz przynajmniej jednym z przedmiotów zdawanych obowiązkowo na poziomie rozszerzonym. Życzymy powodzenia!
Klasa trzecia zakończyła naukę

29 kwietnia żegnaliśmy naszych maturzystów. Wręczono świadectwa,
dyplomy oraz nagrody dla najlepszych uczniów. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymał Bartosz Jancewicz. Klasa II w ramachutrzymania tradycji przygotowała akademię – był
kabaret, wiersze i życzenia. Abiturienci otrzymali od nas mały
upominek - kubek z wizerunkiem szkoły, autorstwa Dominiki
Zalewskiej, który będzie przypominał im szkolne lata. Cieszymy się, że
kolejny etap życia macie już za sobą. Życzymy Wam powodzenia na
egzaminach i w dalszej drodze życia.
Tekst: Martyna Sawicka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia nauki klasy trzeciej w Galerii.
Życzymy wszystkim abiturientom powodzenia na maturze!
Konkurs recytatorski
17 marca uczennice naszego liceum: Marika Krugiołka, Oliwia Wrona i Anna Rubis wzięły udział w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w Międzyrzeczu. Do etapu wojewódzkiego została zakwalifikowana Anna Rubis, która 9 kwietnia wystąpiła w Żarach z monodramem w kategorii Teatr jednego aktora. Uczennice przygotowywała do konkursu pani Lidia Szczerbiak.
Dzień Otwarty
25 kwietnia br. w naszym liceum w Skwierzynie po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty.
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali dla gimnazjalistów wiele atrakcji. O 8:15 przybyła pierwsza grupa uczniów z gimnazjum w Skwierzynie. Zostali oni przywitani przez Panią Dyrektor i uczniów w auli szkolnej. Tam mogli zobaczyć prezentację multimedialną o szkole oraz występy kabaretowe naszych kolegów. Następnie zostali podzieleni na dwie grupy i wraz ze swoim przewodnikiem udali się na zajęcia chemiczne, językowe oraz lekcję języka polskiego prowadzoną metodą dramy oraz pokaz w gabinecie biologicznym. W przerwach między zajęciami delektowali się wypiekami naszych zdolnych uczniów, oglądali gabinety, czytali szkole kroniki. O godzinie 9:30 przybyli uczniowie kolejnych szkół: z Bledzewa i Przytocznej, a o 11:00 ze skwierzyńskiego gimnazjum. Wszyscy odwiedzający naszą szkołę zostali przyjęci z otwartymi ramionami.
Dziękujemy każdemu za zaangażowanie i przybycie. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.
Uczennice klasy 1A
Oliwia Górniak, Weronika Górniak, Patrycja Krutak
Wycieczka do obszaru Natura 2000
obejrzyj zdjęcia --> W rześki, ale pogodny piątkowy poranek 22 kwietnia klasa 3a wraz z nauczycielem biologii i wychowawczynią p. Aurelią Redkwą wybrała się na wycieczkę do najbliższego obszaru chronionego. Niedaleko Skwierzyny przebiega granica obszaru wchodzącego w skład sieci Natura 2000. W czasie pieszej wycieczki uczniowie zapoznali się z różnorodnością gatunkową i zagrożeniami dotyczącymi borów chrobotkowych Puszczy Noteckiej. Spacer zaostrzył apetyt na kiełbaski upieczone na ognisku zorganizowanym dzięki pomocy leśnictwa Zawarcie. Serdecznie dziekujemy!
E. Bielańska
Konkurs wiedzy w Słubicach
20.04.2016. Jak co roku braliśmy udział w konkursie wiedzy o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego "Na miejsca, fertig, go" w Słubicach. Zadania były zabawne, ale i trudne. Należało trochę pogłówkować, potrzebna była nie tylko wiedza językowa, ale i znajomość tradycji, kultury, nauki, geografii tych krajów. Liczyła się współpraca i zaangażowanie wszystkich członków drużyny. Jak zawsze świetnie się bawiliśmy, wróciliśmy z tarczą, zdobyliśmy trzecie miejsce na 16 drużyn.
Tekst: A. Tuszyńska-Kułak
Zajecia terenowe z geografii
We wtorek 12 kwietnia geograficzne grupy II i III klas pojechały do Pszczewskiego Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, aby przeprowadzić zajęcia terenowe. Były one poprzedzone krótkimi zajęciami nt. czynników branych pod uwagę podczas badania gleb. Później uczniowie podzielili się na trzy grupy i wykopali odkrywki glebowe, by samodzielnie zbadać podłoże (określić typ gleby, poziomy genetyczne oraz warunki jej powstawania) . Po wyczerpującej pracy wszyscy zasiedli przy ognisku.
Tekst: Agata Zin
Młodzież z Holandii w naszej szkole

W poniedziałek 18 kwietnia 2016 roku gościliśmy uczniów z Marne College w Bolswardzie. Nasze spotkanie rozpoczęło się w auli szkolnej, gdzie po powitaniu i słodkim poczęstunku zostaliśmy podzieleni na 5 grup. W każdej z drużyn znajdowało się 2 uczniów z naszego liceum i 4 reprezentujących holenderską szkołę. Drużyny otrzymały koperty z zadaniami i wskazówkami dotyczącymi wędrówki po Skwierzynie. Odwiedziliśmy m.in. Dom kultury,wieżę ciśnień, zobaczyliśmy też pomnik Jagiełły,rzekę Wartę,zegar słoneczny na ul. Ogrodowej czy ratusz miejski. Po przyjemnym spacerze wróciliśmy do szkoły, gdzie zaspokoiliśmy swoje pragnienia i zagraliśmy w popularną grę "Jaka to melodia?". Następnie udaliśmy sie do klubu 56' na obiad. Podczas obiadu panowała wesoła i przyjazna atmosfera. Po południu wyruszyliśmy do Gorzowa Wielkopolskiego. Tam spędziliśmy czas w centrum handlowym Nova Park. Po powrocie do Skwierzyny nie chcieliśmy się rozstawać,dlatego kolejną godzinę spędziliśmy w parku obok szkoły. Dzień ten zapadł w naszej pamięci i cieszymy się z nawiązania nowych znajomości.
Tekst: Oliwia Małecka,Martyna Sawicka,Michał Warsiewicz, Kuba Kaczmarek 2A.
Maturzyści- stypendia dla przyszłych studentów
Stypendia pomostowe to stypendia na I rok studiów. Skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program realizowany jest przy współpracy Agencji Nieruchomości Rolnych.
Stypendium wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach.Aby ubiegać się o stypendium w XV edycji programu (2016/2017) musisz:
1. ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w 2016 r. i być maturzystą z 2016 roku,
2. zostać przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych,
3. pochodzić ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców.Fakt ten musi być potwierdzony zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl,
4. pochodzić z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1.295 zł netto lub 1.480 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności,
5. osiągać dobre wyniki w nauce, tzn. min. 90 punktów na maturze. Liczbę punktów oblicz sam, stosując Algorytm na www.stypendia-pomostowe.pl,.
pochodzić z rodziny, w której przynajmniej jeden z rodziców, lub opiekun prawny pracował w PGR nie mniej niż 2 lata.


Terminarz XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych (2016/2017):
1 lipca 2016 r. – uruchomienie aplikacji on-line
17 sierpnia 2016 r. godz. 16.00 – zamknięcie aplikacji on-line

24 sierpnia 2016 r. – data przesłania wydrukowanych z systemu wniosków wraz z załącznikami pod adres wskazany w komunikacie otrzymanym na adres mailowy po złożeniu wniosku
7 października 2016 r. – ogłoszenie listy stypendystów na stronie Programu

Żródło i więcej informacji na www.stypendia-pomostowe.pl.
Strona 1 z 45 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Biblioteka Szkolna LO
22/11/2014 14:26
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA NA FACEBOOK Mamy już konto na Facebooku. Szukaj nas po nazwie profilu Biblioteka Szkolna LO im. I. Sendler w Skwierzynie lub pod adresem https://www.facebook.com/
page