LO Skwierzyna
Strona Główna · Szukaj · Librus-dziennik elektroniczny · Galerie zdjęć · ZastępstwaGrudzień 22 2014 15:46:44
Nawigacja
O szkole
Strona Główna
Kontakt
Kadra
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Patron
Samorząd Uczniowski
Dyplomy i certyfikaty
Dla gimnazjalistów
Rekrutacja
Dla rodziców
Rada Rodziców
Zebrania rodziców
Librus-dziennik elektroniczny
zgoda rodzica
Z życia szkoły
Harmonogram roku szkolnego
Plan lekcji
Dzwonki
Matura 2015
Matury ustne
Wyniki matur
Olimpiady i konkursy
Zajęcia pozalekcyjne
Wymiany międzynarodowe
Podręczniki
Materiały dla uczniów
Galerie zdjęć
Osiągnięcia sportowe
2011/2012
2010/2011
2009/2010
Projekty unijne
Comenius-SMILE
Linki
kuratorium
OKE
CKE
skwierzyna.pl
Rowerowe Poselstwo
Biuletyn Informacji Publicznej LO Skwierzyna


UWAGA! ZMIANA NUMERU KONTA SZKOŁY.
Nowy numer: 98 1020 1954 0000 7202 0145 3539


Administrator dnia kwiecień 21 2013 22:36:22 · Drukuj
"Szlachetna paczka" z naszego LO
Nasza szkoła wzięła udział w akcji ''Szlachetna paczka'' .
Przez ostatnie tygodnie uczniowie naszej szkoły przynosili żywność oraz pieniądze.
Zebraliśmy ok. 1600zł, za co udało nam się kupić m.in. kuchenkę gazową, ciśnieniomierz, żywność, chemię oraz inne niezbędne produkty dla pani Ani.
Serdecznie dziękujemy pani Aurelii Redkwie, która nadzorowała całą akcję oraz uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w Szlachetną paczkę.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Pani Ania bardzo ucieszyła się z paczki. Była bardzo wzruszona i płakała. Powiedziała, że nikt nigdy jej niczego nie podarował. Wszystkie rzeczy znajdujące się w paczce były obejrzane przez Panią Anię. Kuchenka gazowa została dokładnie obejrzana. Ciśnieniomierz wypróbowaliśmy. Bluzkę w ulubionym kolorze Pani Ania ubrała i prezentowała się z dumą. Koc jest taki, jaki Pani Ania sobie wymarzyła. Żywność i środki czystości pozwolą w spokoju przeżyć święta i najbliższe miesiące.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Ja od siebie bardzo dziękuję za uczestnictwo w projekcie, cudowną paczkę i współpracę. Było mi miło uczestniczyć z Państwem w akcji. Profesjonalnie przygotowana paczka, bezbłędne odczytanie potrzeb obdarowywanej i te małe upominki od Państwa to jest esencja tego czego szukamy w darczyńcach. Dla mnie wielką radością jest to, że włączyła się w paczkę młodzież. To dobrze wróży mam wszystkim na przyszłość Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać w przyszłych akcjach.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
"Serdecznie dziękuję za życzenia i dary. Nigdy się nie spodziewałam, że ludzie mi pomogą. Będę się modlić za wszystkich."
Podziękowania dla p. A. RedkwyPodziękowania dla pracowników szkołyPodziękowania dla uczniów
Administrator dnia grudzień 17 2014 20:07:53 · Drukuj
Sukces naszej absolwentki
Z przyjemnością informujemy,że absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Skwierzynie Izabela Korniluk ( w czasach licealnych- Izabela Dębska) w dniu 10 grudnia 2014 uzyskała stopień naukowy doktora nauk humanistycznych.

Administrator dnia grudzień 15 2014 23:16:32 · Drukuj
Zebranie rodziców
18 listopada br. (czwartek) o godz.17:00 odbędzie się zebranie rodziców.
Program zebrania:
- zebranie ogólne rodziców(aula);
- zebrania klasowe (m. in. informacja o przewidywanych ocenach klasyfikacyjnych na półrocze).

Administrator dnia grudzień 14 2014 21:40:56 · Drukuj
Zmagania na konkursie historycznym


Dnia 26 listopada 2014 roku wyruszyliśmy w sześcioosobowej grupie wraz z panią Watros, nauczycielką historii. Naszym celem była Łódź, gdzie odbył się ogólnopolski konkurs historyczny o Janie Karskim i tematyce II Wojny Światowej "Za dużo widziałem w czasie wojny - Jan Karski". Konkurs został zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łódź.
Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski na etap finałowy dostało się tylko 18 grup. Z naszej szkoły awansowały aż dwie grupy.(więcej w opcji czytaj więcej...)

Administrator dnia grudzień 05 2014 08:32:04 Czytaj więcej · 49 Czytań · Drukuj
Uczniowie LO propagują aktywność wyborczą
"Wszelka władza społeczności ludzkiej
początek swój bierze z woli narodu."


Konstytucja 3 maja 1791, Art. 5

W tygodniu poprzedzającym wybory samorządowe w Polsce, uczniowie klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego w Skwierzynie prowadzili działania profrekwencyjne.
Własnoręcznie wykonane plakaty i projekty ulotek zostały rozwieszone na ścianach korytarzy szkolnych. Hasła na plakatach zachęcały uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach, a także przypominały o konstytucyjnym prawie :
"Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat."
Konstytucja RP z 1997 r.
Uczniowie - wolontariusze przekazali mieszkańcom Skwierzyny ulotki otrzymane z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. CEO jest organizacją pozarządową, z którą nasza szkoła współpracuje już od wielu lat.
Ulotka CEO nie tylko propagowała aktywność wyborców, ale też zawierała informacje dotyczące kalendarza wyborczego i w przejrzysty sposób ukazywała za co odpowiadają poszczególne samorządy w Polsce.
Elżbieta Kownacka

Administrator dnia listopad 17 2014 23:06:46 · Drukuj
Pierwsze zawody LOM
W sobotę 18 października 2014r. w Sulęcinie odbył się
pierwszy w roku szkolnym 2014/2015 finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Uczniowie wszystkich typów szkół województwa lubuskiego rywalizowali w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a: Karolina Zamrzycka, Patrycja Faściszewska i Kamil Woźniak, którzy mieli do pokonania 2000m (dz) i 3000 m (chł). W zawodach, które zainaugurowały nowy sportowy rok szkolny, wystartował ponad 500 uczniów.

Administrator dnia październik 24 2014 10:18:37 · Drukuj
Zebranie rodziców
23 października br. (czwartek)o godz.17:00 odbędzie się zebranie rodziców (konsultacyjne). Program zebrania w dzienniku elektronicznym (Wiadomości).

Administrator dnia październik 20 2014 08:17:51 · Drukuj
Szkolna wycieczka do Berlina
Dnia 14 października uczestniczyliśmy w wycieczce do Berlina wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły.
W czasie podróży wygłoszone zostały krótkie prezentacje na temat zwiedzanych przez nas zabytków tego dnia. Po dotarciu do stolicy zwiedziliśmy Muzeum Techniki, w którym mieliśmy okazję zobaczyć szesnaście stałych ekspozycji dotyczących rozwoju myśli technicznej w wielu aspektach.
Najciekawsze ekspozycje to m.in. lotnictwo, koleje oraz fotografia. Muzeum zrobiło na nas ogromne wrażenie.
W dalszej kolejności udaliśmy się zobaczyć budynek Reichstagu, pod którym wysłuchaliśmy ciekawych informacji. Następnie szybkim krokiem ruszyliśmy ku Bramie Brandenburskiej i po wysłuchaniu historii o tej zabytkowej budowli mieliśmy chwilę czasu na przespacerowanie się wokół placu oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Pergamońskie. Nim jednak do niego dotarliśmy mieliśmy okazję zobaczyć Uniwersytet Humboldta i wysłuchać kilku uwag o jego genezie. W Muzeum Pergamońskim odkryliśmy antyczne skarby - takie jak rzymska Brama Targowa z Miletu i Brama Isztar z Babilonu. Niestety Ołtarz Zeusa był niedostępny dla zwiedzających, ponieważ trwają jego renowacje.
Alternatywą dla Muzeum Pergamońskiego był czas wolny, podczas którego można było przespacerować się po parku i poczuć klimat metropolii.
Ostatnią atrakcją wyjazdu były zakupy w centrum – zaraz po tym ruszyliśmy w drogę powrotną do Skwierzyny. Około godziny 21 dojechaliśmy na miejsce, zadowoleni z wyjazdu i nowych wrażeń. Wyjazd zaliczamy do udanych i mamy nadzieję, że kiedyś powtórzymy jeszcze taką wycieczkę.
napisały: Patrycja Zielonka i Kasia Jędza z 3A

Administrator dnia październik 16 2014 09:20:56 · Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej
Drodzy nauczyciele i pracownicy oświaty!
Życzymy zapału i cierpliwości-niech towarzyszą Wam w pracy.
Niech na Waszej twarzy zawsze gości uśmiech i nie opuszcza pogoda ducha.

Administrator dnia październik 13 2014 20:19:08 · Drukuj
Nowy portal MEN "Wybierz studia"
www.wybierzstudia.nauka.gov.pl
Dlaczego powstał portal "Wybierz Studia"?
Uczelnie mają autonomię programową. Mogą tworzyć autorskie programy i kierunki studiów. Studia stają się coraz bardziej specjalistyczne. A młodym ludziom coraz trudniej jest zorientować się w tak szerokiej i zróżnicowanej ofercie. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego może w tym pomóc!.....więcej w opcji czytaj więcej

Administrator dnia październik 05 2014 22:21:15 Czytaj więcej · 109 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 37 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Biblioteka Szkolna LO
22/11/2014 14:26
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA NA FACEBOOK Mamy już konto na Facebooku. Szukaj nas po nazwie profilu Biblioteka Szkolna LO im. I. Sendler w Skwierzynie lub pod adresem https://www.facebook.com/
page