Strona Główna · Szukaj · Librus-dziennik elektroniczny · Galerie zdjęć Październik 28 2016 17:49:45
Nawigacja
O szkole
Strona Główna
Kontakt
Kadra
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Patron
Samorząd Uczniowski
Dyplomy i certyfikaty
Dla gimnazjalistów
Rekrutacja
Regulamin przyjęć
Podanie
Dla rodziców
Rada Rodziców
Zebrania rodziców
Librus-dziennik elektroniczny
zgoda rodzica
Z życia szkoły
Harmonogram roku szkolnego
Plan lekcji
Dzwonki
Matura 2016
Matury ustne
Olimpiady i konkursy
Wymiany międzynarodowe
Podręczniki
Materiały dla uczniów
Galerie zdjęć
Projekty unijne
Comenius-SMILE
Linki
kuratorium
OKE
CKE
skwierzyna.pl
Biuletyn Informacji Publicznej LO Skwierzyna


UWAGA! ZMIANA NUMERU KONTA SZKOŁY.
Nowy numer: 98 1020 1954 0000 7202 0145 3539

Zebranie konsultacyjne
Odbędzie się 27.10.2016 (czwartek) o godz. 17.00.
Rewitalizacji gminy Skwierzyna
28 września 2016r uczniowie naszej szkoły: Kornel Zgódko z klasy III oraz Patryk Stokowski, Marek Maląg i Kacper Czaczkowski z klasy II pod opieką p. Aurelii Redkwy wzięli udział w spotkaniu informacyjnym oraz warsztatach dotyczących planów rewitalizacji gminy Skwierzyna.
Projekt ten jest współfinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego rPomoc Techniczna 2014 r11; 2020r1;.
Na początku wysłuchaliśmy prelekcji, z której dowiedzieliśmy się, co oznacza hasło rrewitalizacjar1;. Jest to wieloletni program działań zmierzający do wyprowadzenia obszarów rewitalizacji ze stanu kryzysowego oraz stworzenia warunków do ich zrównoważonego rozwoju.
Wiele dowiedzieliśmy się o obszarze rewitalizacji, sposobie diagnozowania potrzeb, stawianych celach i wizjach przyszłości naszej gminy.
Kolejnym punktem programu były warsztaty polegające na wskazaniu przez naszych uczniów głównych problemów Skwierzyny. Zwrócili oni uwagę na wysokie bezrobocie, starzenie się społeczeństwa, brak miejsc pracy, potrzebę wyjazdu w celach zarobkowych oraz opisali wiele problemów dotyczących bezpośrednio osób w ich wieku np. brak miejsca spotkań r11; klubów i dyskotek.
Nasi uczniowie wskazali również wiele przykładów potwierdzających duży potencjał Skwierzyny: ciekawe położenie miasta nad Wartą i w pobliżu Puszczy Noteckiej, brak dużego zanieczyszczenia środowiska, zagospodarowanie nabrzeża Warty, istnienie Skwierzyńskiego Regionalnego Parku Przemysłowego, dobrze rozwinięte usługi, bezpośrednie sąsiedztwo drogi S3, bliskość Gorzowa Wlkp., wiele prężnie działających organizacji pozarządowych oraz inne.
Świetną znajomością problemów gminy oraz ciekawymi pomysłami na jej przyszłość wykazał się Marek Maląg.
Na zakończenie mieliśmy wskazać, jakie działania powinna podjąć Skwierzyna, aby stać się bardziej interesującym ośrodkiem. Uczniowie zgodnie orzekli, że gmina zbyt słabo się promuje i za mało dba o odnowienie zabytkowej części miasta. Władze naszej gminy powinny postawić na turystykę, zagospodarować niszczejące budynki np. dworca PKP, zbudować ścieżki rowerowe, wykorzystać potencjał turystyczny rzeki, zamieścić w Internecie obszerną informację dotyczącą agroturystyki.
Warsztaty okazały się bardzo ciekawe, a młodzi mieszkańcy Skwierzyny mieli możliwość podzielenia się swoimi obawami o przyszłość miasta i jego mieszkańców oraz zaproponować władzom kilka pomysłów na poprawę sytuacji Skwierzyny.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
W piątek przygotowaliśmy plakaty na ten temat, przysłowia i powiedzonka w różnych językach i zawiesiliśmy je w szkole. W poniedziałek 26.09. zostaliśmy podzieleni losowo na grupy i zaczęło się. Najpierw malowaliśmy flagi wybranych państw, które wywiesiliśmy na korytarzach, a potem rozwiązywaliśmy quiz wiedzy o językach angielskim i niemieckim. Wygrała grupa białych. Brawo!
Akcja sadzenia krzewów
W piątek 16 września odbyła się akcja sadzenia krzewów przy szkole. Młodzież pod czujnym okiem p. J. Gnybka przygotowała miejsca pod rośliny, potem uczestniczyła w ich zasadzeniu. Krzewy podarowała szkole firma p. Leszka Kułaka. Działanie to było przypieczętowaniem projektu Blue Sky Involve. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była p. Kamila Szymańska r11; absolwentka liceum, reprezentująca firmę Controls Polska Sp. z o.o z siedzibą w Świebodzinie. Dzięki projektowi szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne (mapy, atlasy, tellurium). Dziękujemy p. Kamilii za zaangażowanie i pamięć o szkole.
Rozpoczęcie Roku
1 września o godz. 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Podczas uroczystości pan Burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia przedstawił nową panią dyrektor Liceum - Marię Lewińską. Ważnym punktem uroczystości było pożegnanie wieloletniej nauczycielki wychowania fizycznego i wychowania do życia w rodzinie pani Alicji Dyrajczyk. Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim udanego roku szkolnego, nauczycielom – wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy, uczniom – samych sukcesów w nauce.
zebranie
ogólneZapraszamy Rodziców uczniów na zebranie, które odbędzie się 22 Września (Czwartek) o godzinie 17:00.
Zakończenie roku szkolnego 2015-16
Nasza szkolna uroczystość rozpoczęła się pożegnaniem-wieloletni dyrektor liceum Ramona Obrzezgiewicz postanowiła rozstać się z funkcją dyrektora i wrócić do nauczania. Za pracę i osiągnięcia na tym stanowisku podziękowali jej burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia wraz z przewodniczącą rady miejskiej oraz szkolna społeczność.
Wręczono nagrody i dyplomy-gratulujemy Paulinie Sawickiej z 2A uzyskania najwyższej średniej w szkole!
A teraz, po chwili refleksji nad tegorocznym świadectwem, rozpoczynamy WAKACJE, które oby były pogodne, ciekawe i bezpieczne.
2A- wrażenia z biwaku
<-- kliknij W dniach 13-15 czerwca 2016r. klasa II wybrała się na biwak szkolny do Lubniewic. Mimo niesprzyjającej pogody, spędziliśmy tam miło czas. Pogoda nie przeszkodziła nam w podróży rowerowej, podczas której zwiedziliśmy miasto. Opiekunowie zorganizowali gry i zabawy tj. gra w gumę czy gry planszowe, które przywróciły nas do dzieciństwa i pomogły nam się zintegrować. Bardziej aktywni uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na poranny jogging i jogę w akompaniamencie ćwierkających ptaków. Pobyt zakończyliśmy ogniskiem, przy którym zjedliśmy pyszne kiełbaski. Z pełnymi brzuchami zaczęliśmy tańczyć do największych polskich hitów. Była to nasza pierwsza, niezapomniana wyprawa i mamy nadzieję, że powtórzymy tą przygodę w najbliższym czasie.
Martyna i Paulina
Wycieczka edukacyjna z biologii
<-- kliknij 10 czerwca klasa pierwsza i druga-grupa z rozszerzoną biologią-miała okazje na własne oczy zapoznać się z różnorodnością gatunków roślin i zwierząt podczas wycieczki do ogrodu botanicznego i zoologicznego w Poznaniu. W promieniach słońca podziwialiśmy żyrafy i słonie, wielbłady, lemury katta (patrz król Julian z "Madagaskaru"), pandę rudą i motyle. Niektórzy narzekali trochę,że za krótko-ale jest powód, by wrócić.
Ogród botaniczny to poznanie osobliwości świata roślin, w tym wielu chronionych. Klasa druga z zaangażowaniem zdobywała punkty w grze terenowej, czym wzbudziła uznanie prowadzącej (i nauczycielki biologii), a w nagrodę otrzymała sukulenty z ogrodu.
Ewa Bielańska
To już historia …

To już historia ...
Czy pamiętacie okoliczności, w których zostały wykonane dotąd niepublikowane zdjęcia?
<-- kliknij
Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Biblioteka Szkolna LO
22/11/2014 14:26
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA NA FACEBOOK Mamy już konto na Facebooku. Szukaj nas po nazwie profilu Biblioteka Szkolna LO im. I. Sendler w Skwierzynie lub pod adresem https://www.facebook.com/
page